חיפוש
profile


צוות התמיכה המקצועי שלנו

מעבדת זרימת אוויר מקצועית

Laboratory

מעבדת זרימת האוויר של א.ר.י היא מעבדה ייחודית (היחידה מסוגה באזור) שנועדה לבדיקת שסתומי אוויר. מעבדת זרימת האוויר בנויה ופועלת לפי התקן הגלובליISO 17025 והותאמה כדי לעמוד בתקן האיכות ISO 9001 ותקן איכות הסביבה ISO 14001. בדיקות איכות מבוצעות בהתאם לתקני הבדיקה העולמיים וכן לפי התקן האירופאי EN 1074. הכיול הראשוני של מעבדת זרימת האוויר התבסס על התוצאות מבדיקת CESAME (צרפת) בלחץ אוויר גבוה ששימשה לכיול ובדיקת הזרימה. מעבדה זו מכיילת מוני גז בקוטר גבוה על בסיס עקרון הנחיר.

מעבדת זרימת האוויר של א.ר.י מבצעת בדיקות זרימת אוויר במהלך קליטה ושחרור, בדיקות זרימת אוויר לסגירה מוקדמת של שסתומי אוויר וכן בדיקת ואקום אשר בודקת את זרימת האוויר בכניסת האוויר לשסתומי אוויר בזמן שהצנרת נמצאת תחת לחץ שלילי.

בדיקות אלה מבוצעות ומחושבות בהתאם לתקנים בינלאומיים למשתני לחות וטמפרטורה.

מעבדת זרימת האוויר בודקת את כל סוגי שסתומי האוויר (שחרור אוויר, אוויר וואקום, שילוב, ללא טריקה, חד-כיווני וכו') הפועלים במערכות מים ומי שפכים בקוטר של 1/2" עד 12".

מעבדת זרימת האוויר מפעילה 4 מיכלי אחסון אוויר, המכילים 10 מטרים מעוקבים בכל מיכל, ובנוסף מיכל אוויר של 10 מטרים מעוקבים המופעל כמיכל העבודה.

האוויר מאוחסן בלחץ של 13 בר ומאפשר בדיקת שסתומי אוויר בקוטר של עד 12", ובשילוב עם מדחס נוסף, ניתן לבדוק שסתומי אוויר אוטומטיים בלחץ של 16 בר.

מעבדת זרימת האוויר ממוחשבת; לפיכך, ברגע שהמאפיינים של שסתומי האוויר הנדבקים מוזנים לתוך המחשב ושסתום האוויר מחובר לספסל הבדיקות, הבדיקה מתחילה. בסיום, דוחות הבדיקה זמינים באופן מיידי במחשב ללא עיבוד נוסף.

מעבדת זרימת האוויר פתוחה לאורחים ומתלמדים מוזמנים, שיזכו לצפות בבדיקה ולקבל את התוצאות בזמן אמת, על מסך גדול או בהדפס.

מחלקת הנדסה יישומית

המאפיינים העיקריים של מחלקת ההנדסה היישומית של א.ר.י הם המקצועיות והמחויבות שלהם כלפי הלקוח והמהנדסים והיועצים שמשרתים לקוחות אלה. הם כוללים את המחויבות לחלוק מידע עם הלקוח וכן להכשיר את השוק. עובדי צוות ההנדסה היישומית מסוגלים לראות את צרכי הלקוחות דרך עיניהם שלהם. הם מסוגלים לספק ללקוחות הנחייה מקצועית על ידי הבנת הצרכים המיוחדים של כל שוק ואספקת הפתרונות המתאימים.

כל מהנדס מוקצה לאזור גאוגרפי ותומך באזור זה עם הדרכה צמודה ומצגות וסמינרים מאורגנים. הם נוסעים באופן קבוע ומספקים את שירותיהם באתר הלקוח.

כמו כן, המחלקה מיומנת במתן פתרונות לבעיות של לחצים חולפים והתפרצויות בצנרות. באמצעות התוכנות העדכניות ביותר, ARlavCAD ו-Pipe 2010, המהנדסים מסוגלים לנתח את הצנרת ולספק את הפתרונות הטובים ביותר לצמצום הנזקים שנגרמים על ידי לחצים ותופעות הידראוליות אלה. כמו כן, הם מספקים דוחות נתונים על המיקומים והגדלים האופטימליים של שסתומי האוויר בצנרת.

היתרונות העיקריים של פתרונות אלו הם חסכון בעלויות אנרגיה, הפחתת קורוזיה, התפרצויות ופיצוצים בצנרת וצמצום השברים והסדקים בצנרת. אלה הגורמים העיקריים להפסדי מים וחדירת פתוגנים לצנרת.

כמו כן, מחלקת ההנדסה היישומית פועלת בשיתוף פעולה עם מספר מוסדות אקדמאיים מובילים על ידי השתתפות במיזמי מחקר המפתחים הבנה טובה יותר של מערכות הולכת מים. שיתוף פעולה זה הוביל לכתבות ועבודות מחקר רבות המתעדות את התוצאות של פרויקטים אלה.

הבטחת איכות

המטרה של מחלקת הבטחת האיכות היא להבטיח את איכות ושלמות תהליכי העבודה של א.ר.י ושל הספקים שלה. א.ר.י פיתחה מספר מפרטים ונהלים כדי להבטיח שהתהליך, החל מהפיתוח ולאורך קבלת, הפקת, הרכבת והובלת המוצרים והשירותים יעמדו בצרכים והדרישות של לקוחותיה של א.ר.י.

1. יש הקפדה על נהלי הבטחת איכות הן אצל הספק והן אצל א.ר.י ובשיתוף פעולה עם הלקוח.

צוות הבטחת האיכות של א.ר.י תומך בספקים ברחבי העולם ומבצע שם את הבדיקות ומספק הדרכה. הדבר מבטיח שהפריטים המסופקים על ידי א.ר.י עומדים במפרטים המוגדרים על ידי מחלקת ההנדסה של א.ר.י.

2. נהלי הבטחת איכות במחלקות התמיכה כגון רכש, תכנון, מו"פ ושיווק.

מחלקת הבטחת האיכות מפקחת על העמידה במפרטים ובנהלי עבודה בהתאם לשוק ולדרישות המוצר ומבטיחה שהנהלים מפורטים ומתועדים כנדרש במפרטים ונשמרים במערכות המידע של א.ר.י.

3. נהלי הבטחת איכות במחלקות התפעול כגון קבלה, אחסון, הרכבה, עיבוד שבבי והובלה.

מחלקת הבטחת האיכות מבצעת ביקורות כדי להבטיח את שלמות התהליך ואת העמידה בנהלים והמפרטים הכתובים הבאים:

  • קבלת ובדיקת החומרים המתקבלים ואחסונם כראוי.
  • זיהוי החלקים והיכולת לאתר את החלקים במחסנים.
  • הרכבת המוצר לפי מפרט המוצר.
  • בדיקת ואריזת המוצר.
  • שינוע ותיעוד תהליך החריגות והרג'קטים.

4. הבטחת האיכות מבוצעת על ידי צוות הבטחת האיכות ברמות שונים:

  • בקרי איכות מוסמכים בתחנות העבודה השונות.
  • ביקורות תקופתיות במחלקות השונות.
  • שיפורים יזומים לתפעול ונקיטה בפעולות מתקנות לאחר כל תקלה במוצר או תלונה של לקוח. הדבר כולל מועצת ביקורת חומרים (MRB) ופורום תלונות לקוחות, אשר נמצאים תחת אחריותו של מנכ"ל א.ר.י.

תהליכי המפעל עוברים ביקורות ושיפורים באמצעות איסוף נתונים ממוחשב ומסקנות סטטיסטיות באמצעות כלי בדיקה כגון FMEA, וכדומה. שיתוף המידע עם הלקוחות מתבצע בתקשורת ישירה, שאלונים מובנים ופגישות תקופתיות לאורך שלבי פיתוח המוצר.

מחלקת הבטחת האיכות של א.ר.י מוסמכת לפי תקן ISO 9001 מאז שנת 2000 ו-ISO 14001 מאז שנת 2009.

מפעל ציפוי מקצועי

בתחילת שנת 2010, א.ר.י פתחה מפעל ציפוי חדש על מנת לצפות את כל המוצרים של א.ר.י בתהליך היתוך מלוכד. הטכנולוגיה ורכיבי התוכנה פותחו במיוחד עבור המוצרים של א.ר.י.

התהליכים העיקריים של מפעל הציפוי כוללים:

  1. הכנה לצביעה – חימום להסרת גזים, ניקוי בהתזה וסתימת חורים ביציקה.
  2. צביעה: חימום, ציפוי באבקה והקשחה בתנור.

תהליך הצביעה מבוקר על ידי חיישני ניטור שאוספים ומעבירים את כל נתוני התפעול של המסוע לאורך התהליך כולו. נתונים אלה מועברים לבקרת ממוחשב מרכזי המסוגל לשלוט בתהליך ולשנות את משטר התפעול של המערכת לפי הצורך. הנתונים, שנאספים על ידי המחשב בזמן אמת, מבקרים ומתעדים את כל התהליך. בסוף תהליך הציפוי, מבוצע תהליך בקרת איכות הכולל ביקורת בעין, בדיקת עובי הציפוי, ובדיקת עקביות, עמידות והדבקות הציפוי.

Coatings Factory

מערכת הציפוי מותאמת לעיבוד יציקות בקוטר קטן, בינוני וגדול ומסוגלת להתאים את התהליך לדרישות הספציפיות של הלקוחות. בית המלאכה פועל לפי לוח זמנים מסונכרן כדי לעמוד בתאריכי המסירה הנדרשים על ידי א.ר.י. מפעל הציפוי וחומרי הציפוי שלו מוסמכים לשימוש במוצרים שנועדו למערכות מי שתייה (הסמכת NSF) ומפוקח תחת הסטנדרטים הקפדניים ביותר. בית המלאכה מוסמך גם הוא לפי התקן הבינלאומי ISO 14000.